5 способів зробити добру справу, якщо у тебе є трохи часу

Щоб повірити в добро, треба почати його робити.

Л. М. Толстой

З дитинства нас учать бути добрими: батьки вдома, в школі — вчителі. Ми прагнемо стати хорошими людьми, але часто забуваємо, що наші вчинки — відображення нас самих. І ми не замислюємось, що добра справа — це не тільки перераховані гроші на благодійність. Ми пропонуємо 5 простих способів швидко зробити добру справу.

1. Стань донором крові 

За статистикою, на кожні 25 людей потрібен донор, який може допомогти серцю далі битися в грудях і продовжити життя людині. І в деяких випадках 450 мл крові для того, щоб врятувати життя. Стати донором зовсім просто. Є лише декілька вимог:  

  • у тебе відсутні протипоказання для того, щоб здати кров; 
  • тобі вже є 18 років;
  • твоя вага більше 50 кг;
  • ти не вживав спиртні напої протягом 24 годин.

В Україні є багато місць, де можна стати донором. Наприклад, щосереди є можливість здати кров для Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит. Донорський проект Zdai Blood також пропонує всім бажаючим здавати кров для пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.  
Якщо ти не маєш достатню кількість часу через велику навантаженість на роботі, благодійний фонд “Tabletochki” пропонує провести донорську акцію прямо у себе на роботі. Деталі тут.

2. Допоможи людям похилого віку 

Як кажуть, старість – не радість. Вона може бути втіленням бідності і самотності. Рідко хто з людей помічає, як людина похилого віку, перераховуючи біля прилавка гроші, не може собі дозволити і половину тих продуктів, які ми звикли бачити в своїх холодильниках. 
Зупинись і зроби покупку для літньої людини на свій розсуд, купи те, чого б не вистачало тобі. Людина похилого точно не забуде твій добрий вчинок і буде згадувати тебе з теплими словами і зі сльозами щастя на очах. 
На щастя, в Україні є такі організації, як “Starenki”, “Let’s Help!”та інші, до яких ти можеш звернутися з пропозиціями помічі саме людям похилого віку.  

3. Стань волонтером у дитячому будинку 

Станом на 2018 рік в Україні на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходився 70 491. З них 22 126 дітей-сиріт та 48 365 позбавлених батьківського піклування. 
Діти – квіти життя батьків. Але що робити тим дітям, у яких їх немає. Вони теж заслуговують на тепло. 
Є багато організацій, які надають допомогу таким діткам. Ти можеш зв’язатися з будь-якою з них і запропонувати допомогу. Це не потребує багато часу. Декілька з них: ВБФ “Крона”, Благодійний фонд “Ти-Ангел”, БФ “Помагаєм”, “Карітас України”.  

4. Напиши лист військовим на передовій 

Написання листа – це змога повідомити військовослужбовцям, що ми цінуємо все те, що вони роблять заради нашого щасливого майбутнього. Кожна надіслана листівка чи малюнок – їх підтримка і декілька хвилин твого часу. Погодься, зовсім мало, порівняно з тим, що доводится їм пережити кожного дня. 

5. Забери додому чотирилапого друга 

Не слід й забувати про тих, хто бігає поруч – братів наших менших. Їх часто забираю до притулків, які існують тільки завдяки волонтерам. Та на жаль, волонтерських надходжень сотням собак і котів не вистачає. 
Хороший вчинок для тварин зробити не складно. Досить прийти до притулку з кормом або ласощами, поспілкуватися і обрати собі вирного друга. Повірте, більш вдячної аудиторії ви не знайдете. “CATS Kingdom”, “Бася і Буля”, “В добрі руки”, “Best friends”- притулки, де на тебе точно чекає чотирилапий улюбленець. 
 

Робити добрі справи не складно. Потрібне тільки твоє бажання і трішки часу!

Долучитись

Ще: