5 простих способів зробити добру справу

Відніміть у нашого серця любов до добра — і ви заберете усю красу життя.

Жан-Жак Руссо

Потреба допомагати іншим є у багатьох з нас. Ти теж хочеш жити у мирному світі, оточувати себе гарними людьми й творити добрі справи. Але, погодься, коли життя набирає обертів, а проблем робочих, сімейних чи фінансових стає все більше, важко перестати зосереджувати усю увагу тільки на собі.

Складається враження, що змінити світ на краще можуть тільки меценати з великою кількістю вільного часу та грошей. 

На щастя, це не зовсім так.  Все ж таки є способи допомагати оточуючим, без  обтяження свого життя. У цій статті ми вирішили зібрати їх для тебе.

Спосіб №1:  Даруй речі, які тобі більше не потрібні 

У тебе напевно теж є та сама сукня, яка висить вже більше року з біркою? А пари штанів, які чомусь шкода викинути? Давай будемо чесними, ці речі тобі ніколи не знадобляться. Тому час розібрати шафи! Віддай речі в дитячі будинки, занеси у міські центри соціальних служб. Адже завжди є ті, кому речі, які ти більше не носиш, дуже необхідні.  Іграшок, посуду чи взуття —  це стосується теж. Принести речі можна і до відділення благодійної організації Карітас, яка працює у десятках країн світу та допомагає нужденним. Чи до благодійного магазину Ласка, який працює за принципом: одні люди щось приносять, інші купують, а виручені кошти йдуть на добрі справи.  

Спосіб №2: Роби грошові пожертви 

Мова йде не про круглі суми. Адже доведено, що основна маса пожертв робиться за рахунок невеликих взносів пересічних людей. Твоя хай і не така значна, як здається, пожертва у місцевий клінічний центр чи притулок —важлива. До того ж, зараз усе це можна зробити онлайн. Наприклад, на Українській Біржі Благодійності, можна самому обрати проект та суму, яку хочеш переказати. Все максимально просто й зручно, а головне, ефективно.  Або приєднайся до соціальної ініціативи Старенькі, щоб допомогти літнім людям.  

Спосіб №3: Підключи регулярні відчислення 

Це, мабуть, найшвидший та найпростіший спосіб зробити добру справу. Все, що треба, це підключити на своїй банківській карті щомісячний переказ певної суми у якусь некомерційну організацію. Так, у Monobank можна щомісяця відправляти свій кешбек для Кураж Базару. Така систематична допомога має величезний позитивний вплив на роботу фондів та організацій, а тобі вартує лише однієї дії. 
 

Спосіб №4: Розкажи про роботу фонду чи новий проект у соцмережах 

Про добрі справи потрібно розповідати. Бо як інакше усі дізнаються про нові ініціативи у місті, про те, чим саме займаються фонди, які організації вже існують? Кожна така історія може надихнути на звершення ще однієї доброї справи. Просто поділись ними! Зроби репост у сторіс в Інстаграм, сфотографуйся у футболці фонду та розкажи його історію, напиши пост у Фейсбук, чому ти підтримуєш саме цей, а не інакший проект. Зроби це по дорозі на роботу, за сніданком чи лежачи на дивані.  
 

Спосіб №5: Будь дружелюбнішим до оточуючих 

Іноді життя стає таким напруженим та швидким, що все, на що нас вистачає — це посмішка другу. Але це ще не означає, що цього замало. Притримати двері в метро, подякувати баристі та побажати гарного дня, пропустити в черзі людину з меншою кількістю продуктів, сказати комплімент — усе це створює добру атмосферу. Ти буквально заряджаєш інших позитивною енергією. А хіба це не добра справа, коли оточуючі теж будуть робити корисні гарні речі? 
  

Пам’ятай, що робити добрі справи легко. А благородство та співчутливість відрізняє життя від просто доброго до чудесного та наповненого.  

Долучитися!