5 способів зробити добру справу, якщо у тебе є трохи часу

Щоб повірити в добро, треба почати його робити.

Л. М. Толстой
5 способів зробити добру справу

З дитинства нас вчать бути добрими: батьки вдома, в школі — вчителі. Ми прагнемо стати хорошими людьми, але часто забуваємо, що наші вчинки — відображення нас самих. І ми не замислюємось, що добра справа — це не важко, й іноді це просто трішки вашого часу. Ми пропонуємо 5 простих способів швидко зробити добру справу.

1. Стань донором

За статистикою, на кожні 25 людей потрібен донор, який може допомогти людині та продовжити її життя. І в деяких випадках 450 мл крові для того, щоб врятувати життя. Стати донором зовсім просто. Є лише декілька вимог:

  • у тебе відсутні протипоказання для того, щоб здати кров;
  • тобі вже є 18 років;
  • твоя вага більше 50 кг;
  • ти не вживав спиртні напої протягом 24 годин.

В Україні є багато місць, де можна стати донором. Наприклад, щосереди є можливість здати кров для Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит. Донорський проект Zdai Blood також пропонує всім бажаючим здавати кров для пацієнтів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.
Якщо ти не маєш достатню кількість часу через велику навантаженість на роботі, організації пропонують провести донорську акцію прямо у себе на роботі. 

Також ти можеш стати донором кісткого мозку. На жаль, це ще не так поширене в Україні. Це пов’язано також з недостатньою кількістю інформації, але саме цей вид донорства дуже необхідний хворим для кровотворення. Читай більше та ставай донором кісткового мозку.

2. Допоможи людям похилого віку

Як кажуть, старість — не радість. Люди літнього віку з різних життєвих обставин залишаються самотніми та потребують нашої підтримки. Ти можеш самостійно придбати продукти та товари для літньої людини або допомогти фінансово.
На щастя, в Україні є такі організації, як «Starenki», «Let’s Help!», «Життєлюб» та інші, до яких ти можеш звернутися з пропозиціями помічі саме людям похилого віку.

3. Стань волонтером у дитячому будинку

Станом на 2020 рік, в Україні на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, знаходиться більше 30 000 дітей.
Діти – це радість для батьків. Але що робити тим дітям, у яких їх немає? Вони теж заслуговують на тепло.
Є багато організацій, які надають допомогу дітям-сиротам. Ти можеш зв’язатися з будь-якою з них і запропонувати допомогу. Це не потребує багато часу. Декілька з них: БФ «Запорука», БФ «Помагаєм», «Карітас України», БФ «Твоя опора».

4. Напиши листа

Написання листа – це змога сказати комусь про свої почуття. Іноді людям не вистачає ні коштів та ні речей, а саме турботи та уваги. Поділившись своїми емоціями чи розказавши класну життєву історію ти можеш надати нові емоції людині та навіть знайти нового друга.

Іноді люди почувають себе самотніми та їм не вистачає саме турботи та уваги. Пам’ятай, що написання листа – це завжди змога сказати комусь про свої почуття.

5. Забери додому чотирилапого друга

Не слід й забувати про тих, хто бігає поруч — братів наших менших. Їх часто забирають до притулків, які існують тільки завдяки волонтерам. Та на жаль, волонтерських надходжень тваринам не вистачає.
Хороший вчинок для тварин зробити не складно. Досить прийти до притулку з кормом або ласощами, поспілкуватися або, якщо ти вже готовий, обрати собі вірного друга. Більш вдячної аудиторії ви не знайдете. «В добрі руки», «Happy Paw», «Сіріус», Притулок для тварин «SOS» —  притулки, де на тебе точно чекає чотирилапий улюбленець.

Робити добрі справи не складно. Потрібно тільки твоє бажання і трішки часу!

Добра справа — написати листа

Долучитися!