Амбасадори Щедрого Вівторка

#ЩедрийВівторок — це не одна акція. Це глобальний рух, який об’єднує людей, організації, бізнес та медіа навколо добрих справ. Наприклад, у США, на батьківщині Щедрого Вівторка, багато штатів та міст пропагують від себе ідеї благодійності, при цьому будуючи загальну спільноту #GivingTuesday.

Ми також розбудовуємо спільноту Щедрого Вівторка в Україні. Ми маємо на меті залучити та скоординувати ще більше людей, організацій та ініціатив в країні. 

Місцеві організації напряму взаємодіють з мешканцями громад, знають особливості регіонів та допомагають людям і бізнесу долучитися до Щедрого Вівторка. Ініціативні групи в окремих сферах мають кращий доступ до профільних спільнот, та знають, як краще та ефективніше поширити інформацію серед них. 

Саме тому ми розвиваємо інститут амбасадорства нашого руху. Так само як #ЩедрийВівторок — частина глобального #GivingTuesday, так і амбасадори Щедрого Вівторка – частина всеукраїнської команди, яка координує проведення цього дня.

Отже, амбасадори Щедрого Вівторка — це організації, ініціативи чи дуже активні люди, які є локальними представниками руху. Вони допомагають розповсюджувати інформацію про Щедрий Вівторок та залучати ще більше людей робити добрі справи.

Сьогодні ми представимо вам частину амбасадорів, які поділяться власним досвідом участі у русі та розкажуть, що підготували цього року.

БФ «Помагаєм» (м. Дніпро)

Марина Передерій – менеджерка із залучення ресурсів

До Щедрого Вівторка ми долучаємося з 2018 року, та за цей час провели багато яскравих акцій: ігротеку та гру в мафію для дітей із прийомних сімей та будинків сімейного типу, конкурс відеороликів «Твори добро, бро», благодійні ярмарки та багато іншого.

Цього року ми проводимо акцію «Інклюзія очима дітей»: учні знайомляться з темою інклюзії, беруть участь у онлайн-зустрічах з дітьми з інвалідністю та створюють креативний контент на тему інклюзії. Також ми взяли участь у Щедрому забігу, до якого залучили багато партнерів з бізнесу, ЗМІ та громадських організацій.

Круто, що є день, який об’єднує різні напрямки допомоги, та до якого долучається і бізнес, і медіа. Це можливість залучити більше людей до благодійності та добрих справ. 

Наприклад, одна косметологиня надала маски для учасників забігу. Інша людина займається ірландськими танцями, та надала 50 сертифікатів на уроки для учасників. Хтось просто прийде підтримати. Отже, одна з найкрутіших можливостей у #ЩедрийВівторок – кожен може долучитися у власний креативний спосіб.

ХОБФ «Соціальна служба допомоги» (м. Харків)

Лілія Акулова – фандрейзерка

Ми офіційно приєдналися до руху у 2018 році, підписавши меморандум. А починаючи з 2019 року, робили благодійні заходи (наприклад, у 2019 році провели благодійний вечір, у 2020 – аукціон). Також брали участь у фандрейзинговому марафоні до Щедрого Вівторка на dobro.ua. Цього року ми готуємо благодійний концерт «Діти – Дітям» та збираємо кошти на ремонт Центру творчості «Відрадне».

#ЩедрийВівторок для нас – чудова можливість розвивати благодійність у нашому місті, залучати волонтерів та бізнес-структури до соціальних питань.

ГО «МООЛМС «МОЛОДЬ – МАЙБУТНЄ НАЦІЇ» (Миколаївська обл.)

Євген Нотевський – президент організації

Про #ЩедрийВівторок я дізнався ще на ІІ-му курсі університету у 2018 році. Тоді я був головою студентської академічної ради факультету, у нас була потужна команда і ми буквально за тиждень організували благодійну ярмарку, зібрані кошти з якої пішли на підтримку фонду «Таблеточки». Також ми розвішували тематичні плакати по корпусах та гуртожитках КНЕУ із закликом творити добро. Уже тоді були такими собі локальними амбасадорами 🙂

А якщо говорити про нашу громадську організацію, ми приєдналися до ініціативи Щедрого Вівторка з 2019 року і вже третій рік поспіль присвячуємо різні власні активності до цього дня. Одного року була масштабна толока та відвідування з подарунками закладу інтернатного типу, а в 2020 ми допомагали продуктовими наборами одиноким людям літнього віку.. 

Цьогоріч ми плануємо в співпраці з благодійним фондом «Об’єднання світових культур» відвезти медикаменти для людей, які пережили інсульт. Нас уже чекають в територіальних центрах та станціях швидкої медичної допомоги. Близько 200 людей зможуть отримати ліки, що є дороговартісними на українському ринку. Також, як амбасадори, ми закликали учнівське та студентське самоврядування області на щорічній конференції із лідерства приєднуватися до акції, на що отримали позитивні обіцянки. Уже мали й радіоефір щодо популяризації добра в нашому регіоні. 

Карітас Маріуполь

Аліна Стайловська – спеціаліст по залученню ресурсів

Ми доєднуємося до Щедрого Вівторка вже не перший рік, за минулі роки ми проводили волонтерські акції зі збору продуктів довгого зберігання, зокрема спільно з Metro, долучали волонтерів до виготовлення святкових пряників з дітьми.  Цього року на #ЩедрийВівторок діти з будинків сімейного типу готуватимуть повноцінні обіди з волонтерами з патрульної поліції. Після цього обіди розвезуть людям з інвалідністю.

Ми радимо організаціям долучатися до Щедрого Вівторка, адже коли одна організація робить щось локально — це одна справа, але якщо діяти спільно з іншими організаціями — зростає інформаційне охоплення та виходить зовсім інший масштаб. Тим часом для жертводавців #ЩедрийВівторок — чудова можливість реалізувати себе в новому плані.

Карітас Мелітополь

Юлія Люта – менеджерка проєктів

Про #ЩедрийВівторок знаю вже давно, ще з першого року його проведення в Україні. Наша організація молода і ми тільки починаємо робити великі акції. Наша основна категорія бенефіціарів — бездомні та люди у складних життєвих обставинах. До Щедрого Вівторка ми збираємо їм продукти довготривалого зберігання на зиму та залучаємо волонтерів до роздачі цих продуктів. Також люди можуть поділитися коштами на придбання продуктів, підтримати нас інформаційно та розповідати про свої добрі справи.

Ми поділяємо думку про те, що про добро варто говорити, тому що зараз суспільство має занадто багато негативного інформативного впливу, і  добро ми просто не бачимо. Мелітополь достатньо депресивне місто, тож #ЩедрийВівторок для нього — як ковток свіжого повітря та можливість об’єднати людей. 

Карітас Кам’янське

Марія Пагулич, заступниця директора

Ми залучаємо мешканців міста до допомоги дітям, які є під опікою нашої організації. Це діти із сімей з важкими сімейними обставинами. Цього року в наших планах зібрати одяг та кошти на індивідуальні подарунки.

#ЩедрийВівторок – рух не однієї людини і ми завжди бачимо, що згуртованість приносить кращі результати. У цей день ми «піаримо» добро та говоримо про ідею, що потрібно робити добрі справи.

Ми здивувалися, як багато шкіл та інших навчальних закладів вже доєднуються до Щедрого Вівторка та мають свої ідеї. Проте коли ми сказали «давайте робити щось разом», вони дуже зраділи. Очевидно, що було потрібно, щоби хтось взявся координувати невеликі акції, які робляться точково.

____________________

Ми віримо у синергію та та у відсутність конкуренції в нашій діяльності. Розбудувавши потужну спільноту Щедрого Вівторка та дещо децентралізувавши цей рух в України, ми зможемо створити справжню спільноту однодумців, які об’єднають суспільство навколо добрих справ. 

Ми завжди відкриті до співпраці, тому якщо ви хочете стати амбасадором Щедрого Вівторка – пишіть нам ([email protected])!

Долучитися!