Амбасадори #ЩедрийВівторокДіти 2021

Благодійністю можуть займатися не тільки дорослі, але й діти. І роблять вони це дуже успішно, адже допомагати можна не тільки грошима, але й часом, талантом, інформацією. Щедрий Вівторок Діти – це ініціатива для розвитку традиції робити добрі справи серед дітей та молоді в рамках руху #ЩедрийВівторок. 

Своїми благодійними ініціативами діляться наші цьогорічні маленькі амбасадори ініціативи #ЩедрийВівторокДіти, які доєдналися до руху.

Маленькі амбасадори #ЩедрийВівторокДіти

Степан, 12 років 

Кілька років тому Степан брав участь у благодійному забігу на користь Центру Джерело. Хлопцю вдалося долучити усіх своїх знайомих та зібрати 5000 грн для дітей з інвалідністю на платформі dobro.ua. Зараз родина Степана займається допомогою сім’ям у складних життєвих обставинах і збирає для них необхідні речі.

Навчальний заклад Степана знаходиться біля Національного інституту раку. Це гімназія №179 у Києві. Цього року у закладі до Щедрого Вівторка учні будуть збирати подарунки для дітей, які проходять процедури у дитячому відділенні інституту раку. Це різноманітні сувеніри, іграшки, книжки, блокноти – усе те, що може підтримати дітей в онковідділенні проходити неприємні процедури.  Акцію «Скриня хоробрості» багато років поспіль організовує благодійний фонд «Запорука», які з 2008 року допомагають важкохворим дітям-пацієнтам онколікарень національного та регіонального рівня.

Марія, 11 років 

Марія разом з родиною вже два роки допомагає притулку для тварин «Сіріус». Вони привозять для хвостиків необхідні речі, а також вигуляють песиків у спеціальному вигульному вольєрі. Такі прогулянки допомагають собакам соціалізуватися, подолати свої страхи, довіряти людям, а також вільно та щасливо бігати з іншими тваринами. А цього літа сім’я взяла цуценя з притулку. До Щедрого Вівторка Марія організовує поїздку для своїх однокласників до притулку. 

Такі благодійні ініціативи підтверджують, що не обов’язково брати тварин з притулку, якщо хочете їм допомогти. У випадку, якщо взяти тваринку не можливо, завжди можна знайти інші способи допомоги пухнастикам: стати опікуном тварини дистанційно, допомагати фінансово чи матеріально організаціям та притулкам, які займаються собаками та котиками, займатися волонтерством у притулках, поширювати інформацію про хвостиків, які шукають дім. 

Поліна, 10 років 

Поліна, 10 років Поліна дуже любить читати книжки. Прочитані книжки Поліна з мамою передають волонтерській організації Благодійна книгарня «ДієСлово». А там вже книжки сортують, призначають ціну та продають за благодійні внески. Наприклад, цього року на Книжковому Арсеналі волонтерки зібрали понад 200 тис грн на користь фонду «Запорука». Поліна пишається бути причетної до цієї справи! До Щедрого Вівторка у школі №155 Києва, де навчається дівчинка, пройде Урок Доброти для однокласників Поліни. Діти познаймляться з добрими справами і зберуть теплі речі для бездомних та літніх людей, які проживають у Київському геріатричному пансіонаті. А ще – діти напишуть листи підтримки, адже теплі слова теж зігрівають.

Це лише кілька прикладів благодійних ініціатив, які можуть надихати долучатися малечі до допомоги тим, хто цього потребує. Діти мають велику любов у серці та енергію, якими вони можуть ділитися з іншими.  Важливо, аби на шляху благодійності поруч з дітьми були дорослі, які будуть підтримувати їх у цьому та допомагати. 

Долучитися!