Добро має звучати голосно? Як і чому розповідати про благодійність

Нам незвично розповідати про благодійність. Але ситуація з 24 лютого змінилася: зараз мало не кожен українець поділився в соц мережах інформацією про збір, запитом про допомогу чи результатом власних добрих справ. Ми з Щедрим Вівторком завжди казали, що ділития інформацією — це теж добра справа. Але і тут є нюанси: як робити це етично, коли треба зупинитися та чи треба фільтрувати контент?

Далі розповідаємо, чому варто інформаційно підтримувати благодійність та яких правил варто дотримуватися.

Чому треба розповідати про добрі справи?

1. Благодійним організаціям та волонтерам буде простіше виконувати свою роботу та збирати допомогу

Благодійникам потрібна не тільки матеріальна підтримка, їм потрібен розголос. 

Коли ти розповідаєш про новий збір чи проєкт, ти вже:

  • допомагаєш ініціативам отримати більше охоплення;
  • залучаєш більше нових донорів з-поміж своїх знайомих та друзів;
  • розповідаєш про організацію новим людям, тим самим збільшуючи рівень довіри до її діяльності. Адже за дослідженнями Zagoriy Foundation, люди часто обирають фонд чи організацію за рекомендаціями знайомих.

Отже, якщо навіть ти зараз не можеш допомогти якійсь організації матеріально, або стати волонтером — ти все одно можеш допомогти інформаційно.

Чому треба говорити про добрі справи?

2. Власний позитивний досвід — найкраща мотивація

Наслідувати чийсь приклад набагато легше, ніж зробити перший крок самостійно. Так люди оцінюють майбутню ситуацію: наскільки буде важко, який досвід я отримаю. Саме тому ми у Щедрому Вівторку розповідаємо історії волонтерів, адже так ми показуємо: добрі справи робити не складно, варто тільки почати. 

3. Розвивається культура благодійності

Культура благодійності — це звичка суспільства системно та стало робити добро

Один зі способів підвищити культуру благодійності — комунікація.

«Рішення зробити пожертвування на благодійність часто приймається не ізольовано, а в результаті соціального процесу», — говорить лікарка Памала Віпкінг у своєму дослідженні.

Її дослідження показує, що той, хто дійсно хоче підтримати благодійність, повинен повідомляти людям про свої пожертвування. Це стимулює інших робити добрі справи та змінює наш погляд на благодійність.

Таким чином, чим більше людей роблять добрі справи та розповідають про них, тим більше культура благодійності поширена у суспільстві.

Як треба розповідати про добрі справи?

Інформація — це певний вид зброї, тож тут теж треба бути обережним і перевіряти, що саме ти транслюєш. Далі кілька порад, як розповідати про добрі справи правильно:

  1. Тільки правдива та перевірена інформація

Найперше і найголовніше правило — ділитися тільки перевіреною інформацією. Не варто поширювати фейки та допомагати шахраям.

Що треба перевірити?

  • Особисто знаєш людину, якій потрібна допомога? Чудово, тоді все простіше, це означає, що ти впевнений в чесності її намірів.
  • Це знайомий твоїх друзів? Передивися сторінку та переконайся, що це не фейк. Спитай спільних знайомих, чи впевнені вони в людині. Також не соромся спитати в волонтера, чи буде звіт після отримання коштів.
  • Хочеш допомогти організації, але це ваша перша взаємодія? Перевір їхній сайт на наявність звітів та документів та офіційну реєстрацію організації через YouControl. Також знайди їхні соц мережі та зверни увагу на активність. Це займає до 20 хвилин твого часу, але може зберегти гроші та твою довіру до благодійності.

2. Ділитися структуровано та вичерпно

Дуже важливо не піддаватися емоціям, а розповідати про можливості допомогти по факту та структуровано. Кому потрібна допомога, де, що саме треба, які строки? — На ці всі питання треба насамперед відповісти собі перед публікацією.

Так ти зможеш поділитися дійсно корисною можливістю, а не посієш паніку, яка породить більше питань, ніж відповідей.

3. Дозована кількість добрих справ

Навіть якщо ви впевнені в запитах, більше, ніж 3 збори на день — це занадто для твоєї аудиторії, люди не звертатимуть увагу на збори та прогортатимуть. Краще склади план, коли та чим хочеш поділитися та розповідай про допомогу дозовано.

Чим ще можна треба поділитися?

Зараз соціальні мережі — це ще один фронт, де ти можеш бути неабияк корисним. Про що можна розповідати, окрім зборів та благодійних ініціатив?

  • Корисні та інформативні статті Ми знаходимося в безпрецедентній ситуації і стикаємося з новими викликами. Велика кількість людей шукає відповіді на свої питання, і ти можеш допомогти! Якщо бачиш корисний допис чи статтю з важливою(а головне, перевіреною) інформацією — поділися нею!
  • Правдиві факти Інформаційна війна передбачає багато фейків та пропаганди. Тому критично важливо висвітлювати правдиві, незаангажовані дані. Може здатися, що це крапля в морі, але кожен допис зі спростуванням фейку чи правдими фактами будує якісний інформаційни простір.

Фух, наче все розповіли! Не соромся розповідати про добрі справи та пам’ятай, що це теж добра справа.

Долучитися!