«Варто допомагати чесно і натхненно» — інтерв’ю Богданом Бердником

Ви можете пожертвувати 2 гривні, а ще хтось може дати стільки ж, і саме так збираються мільйони на добро.

Мене звуть Богдан, мені 22 роки і я працюю PR-менеджером благодійного фонду Українська Біржа Благодійності. Я вважаю, що кожен з нас не обов’язково повинен, але може зробити когось щасливішим, чиєсь життя краще, когось – здоровіше і трошки змінити світ. У 2019-му, щоб цей світ міняти і надихати на це інших людей, можна навіть не виходити з дому і не відлипати від свого смартфона.

Не факт, що наші з вами facebook-стрічки схожі, але ви, як і я, напевно зустрічали у себе публікації про те, що хтось із ваших друзів підібрав на вулиці бездомну собаку, хтось відвіз речі в дитячий притулок, а хтось оплатив на касі продукти для бабусі, чия пенсія залишає бажати кращого. Для цього всього в словнику є просте слово – “допомагати”, і такі історії зазвичай викликають гордість за своїх френдів, але є й інші історії, які ви, як і я, намагаєтеся максимально швидко перегорнути і забути. Їх можна назвати криком про допомогу: там на фото будуть зображені діти в жахливому фізичному стані, багато знаків оклику, номер карти батьків на червоному тлі і якась фантастична для звичайної людини сума збору на операцію (звичайно ж, десь не в Україні ). В таких історіях ви навряд чи дізнаєтеся, що відбувається з дитиною насправді, скільки грошей вже реально зібрано, хто їх отримає і на що їх дійсно витратять. Люди люблять ризик, співчувати і допомагати просто зараз, проте часто не хочуть думати, тому буває так, що після таких постів відкривається додаток улюбленого банку і гроші летять в нікуди.

Благодійність без емоцій неможлива, але й участь тверезого розуму вам не зашкодить. Ви – не фахівець, аби розібратися в томах діагнозів й усіх можливих способах їх лікування, які, швидше за все, ретельно викладені поруч з фотографією, на якій великими цифрами буде написаний номер картки вашого улюбленого банку. Щоб не сипати грішми дарма, поцікавтесь, чи є у дитини, якій вам хочеться допомогти, фонд, який її підтримує. Набагато безпечніше переказувати гроші через сайт фонду, а не на приватну картку, з якої будуть сплачувати за продукти, комуналку і таксі замість лікування. Фонд, на відміну від автора поста в соцмережі, має репутацію і зобов`язаний надати за вимогою звіт про витрачені гроші. А якщо йдеться про професійний фонд, то і просити його не потрібно – звіт буде доступний на сайті за замовчуванням.

Коли ви бачите інформацію про те, що в дитячому будинку протікає дах, а дітлахи змушені спати в холодному приміщенні, де гуляє вітер, то не поспішайте привозити їм солодощі або іграшки. Спати в теплих кімнатах їм хочеться значно більше, ніж нових плюшевих ведмедів.

Перш ніж ви вирішите допомогти, запитайте, чи потрібна ця допомога. Наприклад, усі дитячі будинки завалені м’якими іграшками, які найчастіше привозять з собою благодійники. Якщо ви заздалегідь напишете або зателефонуйте до дитячого будинку, то можете дізнатися, що їм потрібні розвиваючі ігри або іграшки для дрібної моторики. Тоді ви точно поїдете в дитячий будинок із задоволенням, бо привезете ту річ, на яку там дійсно чекають.

І взагалі, допомога – це не тільки про гроші. Можливо дитячим центрам або притулкам потрібні ваші навички, яким ви можете навчити діток або час, який ви можете витратити на волонтерство. І, звичайно ж, найбільше цим дітям потрібна родина! Тоді всі точно будуть щасливі.

Ваші гроші повинні відстоювати ваші інтереси і реалізовувати ваше бажання допомогти, тому варто контролювати, на що вони будуть витрачені, навіть якщо ви їх від чистого серця подарували.

Наш фонд – Українська Біржа Благодійності – вітає тих, хто допомагає і при цьому цікавиться фінансовими звітами, але таке бажання є не у всіх фондів. Мені видається важливим виховувати в людях прискіпливість, адже кожен, хто засумнівається, перевірить і переконається, що все чесно, стане вірним помічником фонду надовго.

Ми в цьому зацікавлені. Допомагайте. Перевіряйте. Будьте певні.

УББ – це умовна “мати драконів” для благодійних фондів. У нас є майданчик, де 120 перевірених українських фондів можуть збирати гроші на благодійність. Так, від деяких історій на нашому сайті теж може пробити на сльозу, але відмінність від фейсбука в тому, що якщо ви побачили цю історію у нас, то ми вже перевірили її правдивість, вірність постановки діагнозу, вартість і необхідність лікування. І, до речі, не тільки лікування! Ми пропонуємо людям допомогти будь-кому: діткам, яких забрали від недбайливих батьків в Києві, купити інструменти для музичної школи в Золотоноші, допомогти тваринам, яких викинули на вулицю в Дніпрі, купити апаратуру з очищення крові в Одеську лікарню, обладнати бібліотеку для людей з порушеннями зору в Харкові, і багато іншого.

Вам не потрібно мати 100 000 гривень на банківській картці, щоб вирішити проблему цілком. Ви можете пожертвувати 2 гривні, а ще хтось може дати стільки ж, і саме так збираються мільйони на добро.

А просто зараз ви можете просто відправити СМС з будь-яким текстом на номер 88001, тоді 20 гривень з вашого рахунку відправляться до тих, хто цього потребує найбільше, а саме до передчасно народжених діток, єдиним шансом на життя для них є дороговартісне обладнання, яке ми і плануємо придбати на зібрані кошти.

Будь-яку благодійну допомогу краще робити публічно, адже ваш приклад може когось надихнути. Саме так один порив зробити добру справу перетворюється в сотні врятованих життів.

Не знаєте, якими бути? Будьте добрими!

Долучитися!