Добрий карантин: приклади добрих справ в Україні та світі

Триматися разом – найперша, найлегша і найліпша добра справа, яка під силу кожному 🙌

На щастя, людяність не зупиняється, навіть коли через карантин зупиняється метро, вечірки та робота магазинів. Навпаки: у складні часи її прояви ще більш помітні.
Які добрі ініціативи народилися в Україні та світі за час карантину?

Ось декілька вражаючих прикладів.

Маленький жест – великі справи

Фонд «Життєлюб» разом з партнерами ініціював проєкт, завдяки якому ви можете не виходячи з дому оплатити продуктовий набір для людей старшого віку. Соціальні служби доставлять замовлення адресатам, щоб вони не наражалися на небезпеку підхопити вірус у чергах.

Ще «Життєлюб» створив групу «Reжим», де зібрані поради: які фільми подивитися вдома, як сплачувати комунальні онлайн тощо.

Фонд Starenki теж дбає, аби люди з найбільш вразливою до наслідків коронавірусу групи могли дотримуватися карантину. До підтримки Starenki долучилася «Сім’я ресторанів Діми Борисова»:
підприємці забезпечили 50 гарячих обідів, а волонтер фонду доставив страви по домівках. Історію від першоджерела можна прочитати на сторінці Starenki в соцмережах.

Інформація, як допомогти фонду, є на сайті.

Подбати про думки

Ще одна ініціатива від Starenki: 31 березня психотерапевт Надя Демидова провела онлайн-лекцію, як дбати про власний психологічний стан на карантині. В знак подяки слухачі мали змогу перевести довільну суму на підтримку фонду. Плануються інші освітні ефіри, за новинами варто слідкувати у соцмережах.

Безкоштовні психологічні консультації онкохворим дітям та їх батькам продовжує надавати «Запорука». Але тепер задля безпеки кожного зустрічі проводяться онлайн. Консультують практичні психологині фонду Ольга Ільницька та Леся Япринцева. Залишити заявку можна через форму.

Разом легше

В Одесі опікою літніми людьми займається благодійний фонд  «Корпорация Монстров». У фейсбуці існує група для координації волонтерів. В цілому Одесса у ці складні часи – чудовий приклад налагодженої взаємодії між фондами, волонтерами та представниками бізнесу. Комунікація та координація між ними відбувається через Одесса vs COVID. Антикризисный штаб в Одесской области.

Добрі страви

Наразі заклади харчування закриті, але деякі працюють на доставку. У Veterano Pizza анонсували можливість «підвіcити» (оплатити наперед) піцу для медиків та представників інших служб, задіяних у боротьбі з коронавірусом. Зробити замовлення можна на сайті.

Гарячі обіди лікарям також доставляє мережа Tarantino Family. Щоб підтримати ідею, варто додати до свого онлайн-замовлення на сайті мережі «Обід для медика»  або ж оплатити обід без замовлення.

Водій для лікаря

У Viber існує група «Підвези медика на роботу». Механіка проста: варто підписатися і слідкувати за заявками. Учасники бачать запити в реальному часі і можуть пропонувати підвести до лікарні безкоштовно.

Турбота про беззахисних

У складні часи є необхідність турбуватися про всіх – у тому числі тих, хто не здатен захиститися самостійно. Оскільки ринки та кафе закриті, багато безпритульних тварин втратили основне джерело харчування. Засновниця проєкту «Знайдено в Україні» Лала Тарапакіна наразі годує безпритульних тварин точково, на лівому березі Києва і закликає кожного долучитися до ініціативи. Залишити трошки корму у дворі – це нескладно, але рятує тварин від голоду.

Знання на часі

«Школа супергероїв» допомагає зробити дистанційне навчання більш цікавим. Це телеграм-канал, на якому щоденно з’являється добірка матеріалів з основних предметів для кожного віку – від дошкільнят до учнів старшокласників.

Взагалі, ділитися знаннями або часом може кожен. Скласти обґрунтований список літератури для друзів у соцмережах або сходити замість літніх сусідів в аптеку чи супермаркет – це повсякденні добрі справи, які не вимагають багато зусиль, але плекають людяність.

А що в світі?

Ви, мабуть, бачили відео, як в різних країнах у зазначений час люди виходять на балкони та аплодують медикам. Це відбувається в Італії, Британії, Португалії та інших країнах.

Пропонуємо подивитися, як це відбувається в Ізраїлі та Іспанії.

Моральна підтримка важлива, але наразі всюди потрібна не тільки вона.

В Португалії є тренд: власники квартир, що зазвичай здавали житло в оренду туристам, тепер надають їх медикам безкоштовно. Медпрацівники на час епідемії не живуть з сім’ями аби захистити близьких від вірусу.
Касири супермаркетів, аптекарі, поліція, лікарі не можуть залишатися вдома та працювати дистанційно. Тому небезпека захворіти в них вища.

В Італії поліція та представники інших спецслужб приносять хворим колегам їжу та залишають біля дверей.

Час волонтерства та колаборацій

  • На початку березня Національна служба охорони здоров’я Великобританії заявила про необхідність залучити до боротьби з наслідками епідемії 500 000 волонтерів. Британці зреагували на заклик вражаюче: на заклик відповіло більше 700 000 охочих.
  • Пережити кризу нелегко, але також вона може штовхати представників різних груп вирішувати суспільні проблеми разом. В Пуерто-Ріко департамент освіти та приватна кампанія спільно розробили додаток, завдяки якому учні продовжують навчання на карантині.
  • Нідерландські студенти створили сайт, де кожен може залишити заявку на допомогу або запропонувати послугу: принести продукти, пояснити домашнє завдання – що завгодно.

По всьому світові є тенденція створювати тематичні групи у соцмережах просто для спілкування і підтримки. У часи ізоляції самотність пригнічує не менше, ніж новини. Тому триматися разом – найперша, найлегша і найліпша добра справа, яка під силу кожному.

Долучитися!