Дитяча благодійність під час війни

Навіть досвід Щедрого Вівторка доводить, що діти можуть сміливо конкурувати з дорослими у фандрейзингу. Наприклад, у 2019 році саме маленькі благодійники зібрали близько 1 мільйона гривень! Вражаючий результат.

Незважаючи на те, що діти — найвразливіша верства населення зараз, вони активно допомагають та роблять власний внесок у благодійність України. 

Ми зібрали кілька прикладів, як маленькі українці долучаються до добрих справ:

Пожертвувати власні накопичення

Ще з початку війни ми чуємо зворушливі історії, як маленькі благодійники віддають власні накопичення на допомогу ЗСУ. 

Наприклад, 10-річний Остап придбав на всі свої заощадження портативний зарядний пристрій. 

Хлопець розповів, що це всі його накопичення, які він збирав. Але у такий час вирішив, що варто витратити їх на добру справу: портативний зарядний пристрій на сонячній батареї для військових. 

10-річний Остап допомагає ЗСУ

Або в Коломиї две братів збирали кошти на придбання гіроскутера, але віддали накопичення на потреби армії — 10-й гірсько-штурмовій бригаді. До речі, гіроскутер вони все ж таки отримали, це був подарунок волонтерів 🙂

Брати з Коломиї допомагають військовим

Заробити кошти для допомоги ЗСУ

Здавалося б, як діти можуть заробити кошти? Але варіантів досить багато! Діти займаються рукоділлям та продають товари власного виробництва, влаштовують благодійні концерти та знаходять інші креативні способи допомоги.

Наприклад, 10-річна Валерія Єжова, чемпіонка світу з шашок, пропонує перехожим зіграти з нею за донат. За перший день в Києві дівчинці вдалося зібрати 12 000 гривень! 

Юна волонтерка вже зібрала 21 тисячу гривень і передала зароблене у благодійний фонд Сергія Притули.

Дівчинка збирає кошти, граючи в шашки

А 8-річна Аліса Роман з Кривого Рогу займається гончарством. Вона виготовляє елементи декору та посуду і публікує їх у себе на Instagram-сторінці з початковою ціною 50 грн. Кожен охочий може підтримати ЗСУ та придбати виріб, запропонувавши більшу ціну. 

Дівчинка робить вироби з глини.

А якщо маленький благодійник має багато іграшок, які вже не приносять таке задоволення, як раніше, їх можна передати дітям ВПО або ж продати та віддати кошти на благодійність.

Наприклад, 9-річний Святослав із Дніпра продавав свої іграшки, щоб купити подарунки військовим. Хлопцю вдалося зібрати 3 тисячі гривень і навіть зустрітися з військовими, чому Святослав був дуже радий.  

Хлопчик продавав іграшки.

Волонтерити в міру своїх можливостей

Волонтерство також немає вікових обмежень. Звісно, деякі завдання можуть виконувати тільки дорослі, але 9-річний Максим Кваснюк з Івано-Франківська на власному прикладі показав, як діти можуть допомогти власним часом.

Хлопчик є наймолодшим волонтером у місті і допомагає у місцевому волонтерському центрі: видає гуманітарну допомогу, підказує, куди звернутися, емоційно підтримує тих, хто рятується від війни в Івано-Франківську.

Тепер вірите, що благодійність немає обмежень за віком? Навіть маленькі українці роблять свій великий внесок у майбутню перемогу!

До речі, ми зібрали для тебе кілька прикладів креативної допомоги під час війни. Переходь за посиланням.

Долучитися!