Гарні справи — це місія кожного

Хто?

Міжнародний благодійний фонд «Гарних справ», заснований у 2005 році.

#ЩедрийВівторок — це масове поширення добрих справ серед українців та руйнування міфів, що благодійність — це  не просто передача коштів або ж «волонтер» зі скринькою у метро. Завдяки діяльності цього руху люди дізнаються про різні шляхи допомоги,  — розповідає президент МБФ «Гарних справ» Валентина Охрименко.

Благодійний фонд «Гарних справ» надає широкий спектр соціальних послуг вразливим категоріям населення: сім’ям, у яких склалися складні життєві обставини та які виховують дітей з інвалідністю. Фонд працює за 4 програмами:

  • «Для кожної дитини»;
  • «Молодь змінює світ»;
  • «У здоровому тілі — здоровий дух»;
  • «Від щирого серця (адресна допомога)».

Остання є основною нашою діяльністю, — наголошує Валентина, — яка полягає у наданні гуманітарної допомоги. 

Роль Щедрого Вівторка у діяльності фонду

«Гарних справ» приєднався до Щедрого Вівторка від моменту його появи в Україні та вже три роки реалізовує свої активності. 

У межах першої акції благодійники роздавали пересічним громадянам печиво із передбаченням, щоб ті надихалися на власні добрі справи.

У 2019 році фонд організував благодійну фотосесію для дітей з інвалідністю. Для цього підготували новорічні та атмосферні локації, щоб 20 дітей почували себе наче в зимовій казці. 

Що ж до минулого року,  то Фонд ініціював збір дитячих іграшок, художніх наборів та канцелярії, які подарували дітям в межах новорічної акції «Present Challenge 2021». Як згадує президент МБФ «Гарних справ», за день відгукнулося більше 15 людей, дехто знайшов їх на Карті Добра.

Яка історія бенефіціара запам’яталася

У нас кожного разу по-своєму цікава та зворушлива особиста історія бенефіціара, — ділиться президент МБФ «Гарних справ» Валентина Охрименко, — оскільки ми у листі-зверненні просимо розповісти, чому саме їм треба надати допомогу. Та їй запала в серце історія про те, як одна випадкова зустріч змогла перерости у сім’ю. А саме у межах одного проєкту зустрілися підопічні їхнього фонду, самотній батько і мама дітей із інвалідністю. З часом вони одружилися і вже мають спільну дитину. Здається, ніби це сюжет з культової кінострічки.

Поради для кожного 

І вже традиційно, наостанок ми запитали рекомендації та поради для благодійників.

За словами президентки МБФ «Гарних справ» Валентини Охрименко, благодійність має бути від початку і до кінця, тобто від добрих помислів і до реалізації справи. 

По-друге, потрібно бути обачливим, перевіряти інформацію та допомогати у разі документально підтвердженого статусу. 

По-третє, звітувати, адже таким кроком фонд демонструє прозорість, власну відповідальність та серйозне ставлення до людей.

Долучитися!