Інтерв’ю з ініціаторами проекту #ЩедрийВівторок

Щедрий Вівторок — це про взаємодію та про те, що ти можеш зробити щось самостійно, але разом ми можемо ще більше.

#ЩедрийВівторок — Всеукраїнський день добрих справ, який проходить в Україні з 2018 року. А існуванню Щедрого Вівторка в Україні ми завдячуємо ініціаторкам:Катерині Загорій, Марії Артеменко, Поліні Нюхіній та Ользі Кудіненко. У цьому інтерв’ю ми розпитали, що для них означає ця ініціатива.

Опишіть #ЩедрийВівторок трьома словами?

«Я можу описати Щедрий Вівторок так — системність та культура благодійності», розказує Катерина Загорій, співзасновниця Zagoriy Foundation.

«Для мене — це добро натхнення та масштаб», каже Марія Артеменко, засновниця і керівниця Центру розвитку благодійності БФ «Клуб Добродіїв».

«Бути частиною міжнародної спільноти. Вибачте, вийшло 4 слова», сміється Поліна Нюхіна, директорка Українського форуму благодійників.

«Масштабність, доброта та усвідомленість», підсумовує Ольга Кудіненко, засновниця благодійного фонду «Таблеточки».

Який ваш найяскравіший спогад про #ЩедрийВівторок?

Катерина Загорій: «За два роки проведення Щедрого Вівторка в Україні, відбулась велика кількість акцій та реалізовано кілька сотень проектів, але одним з найяскравіших моїх спогадів є конкурс міні-грантів від Zagoriy Foundation. Було подано більше 200 заявок. Це дуже надихає, коли люди прагнуть зробити світ кращим, креативно підходять до благодійності та реалізовують цікаві проекти». 

Марія Артеменко: «У 2018 році, коли цю ракету добра разом з командою запускала в світ, багато прекрасних речей відбулося, але особливо запам’яталось, як ми допомогли Тимофію. Мама хлопця написала на сторінку проекту, що в день першого Щедрого Вівторка в Україні у Тимофія День народження, і найзаповітніше бажання хлопця, а також його родини та друзів, щоб він знову почав ходити після аварії. Завдяки спільним зусиллям і підтримці Фонду родини Гаврилишина, Тимофія безкоштовно взяли на реабілітацію та допомогли. Дива трапляються. І завдяки Щедрому Вівторку їх відбувається тисячі».

Поліна Нюхіна: «Коли я 27 листопада 2018 року була на конференц-зв’язку з офісом Global Giving Tuesday і бачила, як на багатьох екранах одночасно виводяться дані про залученість та збори пожертв  з усього світу. Було таке враження, ніби ми космічний корабель запускаємо».

Ольга Кудіненко: «Проведення Tabletochki Giving Tuesday Dinner у 2018 та 2019 роках. У них взяли участь понад 500 людей, які весело, легко і дуже ефективно допомогли дітям. Завдяки участі благодійників в нашому гала-вечері, було зібрано 24 млн грн на придбання медичного обладнання. Зараз воно допомагає більше 21 000 дітей щорічно. Для мене це видатні результати колективної доброти».

Як, на вашу думку, впливає #ЩедрийВівторок на культуру благодійності в Україні?

Катерина Загорій: «Щедрий Вівторок демонструє, як легко долучитися до благодійності та стати частиною великих добрих справ. Щедрий Вівторок допомагає у розвитку культури благодійності, люди змінюють думку щодо третього сектору та надихаються цією глобальною ініціативою».

Марія Артеменко: «Це однозначно флагманський проект в напрямку розвитку культури благодійності в Україні. Щедрий Вівторок — це про взаємодію та про те, що ти можеш зробити щось самостійно, але разом ми можемо ще більше. Цей день спонукає сектор бути креативним і шукати нові форми взаємодії з благодійниками і волонтерами. В Щедрому Вівторку багато любові. Мені мама в дитинстві завжди казала, що якщо багато людей думає про те, що все буде добре — це обов’язково здійсниться. Щедрий Вівторок — це день, коли мільйони українців в синергії з усієї планетою думають про те, що все буде добре, і реалізують активні дії в цьому напрямку. Вважаю, що це дуже круто!»

Поліна Нюхіна: «Культура благодійності — це комплексний і багаторівневий феномен. Утім, Щедрий Вівторок — вже є складової культури благодійності у понад 150 країнах світу. Як на мене, цей проект нагадує українцям про добрі справи щонайменше раз на рік».

Ольга Кудіненко: «Колосально. Він піднімає важливість участі людей у допомозі один одному. Показує, що однаково ефективно допомагають і діти в дитячому садку, і локальний бізнес. А ще він розвиває відповідальність, демонструє, що всі зміни в наших з вами руках. Також це день розмови про актуальні завдання суспільства та їх вирішення».

Які ваші очікування щодо #ЩедрийВівторок 2020?

Катерина Загорій: «На мою думку, Щедрий Вівторок 2020 стане ще глобальнішим та ще більше вплине на третій сектор в Україні. У зв’язку з пандемією, проект в основному пройде онлайн, але ми впевнені, що це тільки позитивно повпливає на  активність та залученість до ініціативи».

Марія Артеменко: «Давайте чесно зізнаємося, що цей рік для всіх видався складним. Хоч ви і самі могли бути на передовій, допомагаючи іншим, але кожен пережив свою трагедію. 2020 запам’ятається надовго і такий проект, як Всеукраїнський день добрих справ — Щедрий Вівторок, повертає віру в дива і в людей, а головне дарує надію кожному з нас на той кращий світ про який ми всі мріємо. Як світло наприкінці тунелю».

Поліна Нюхіна: «Мені здається, грудень 2020 буде все ще «карантинним», отже, проект переважно піде онлайн. А ще, здається, Щедрий Вівторок стане більш впізнаваним. Не таким, як Чорна п’ятниця, звичайно, але ми цього прагнемо».

Ольга Кудіненко: «Думаю, в цьому році він пройде онлайн і ще більше людей та компаній зможуть взяти участь в цьому приголомшливому дні».

Яким ви бачите #ЩедрийВівторок через 5 років?

Катерина Загорій: «Я бачу, як через 5 років Щедрий Вівторок стане звичним явищем для українців, коли кожен з нас робить добрі справи, допомагає та залишає свій внесок у благодійності. Щедрий Вівторок має перспективи стати ключовою подією, яка розвине культуру благодійності в Україні».

Марія Артеменко: «Мені хочеться, щоб Щедрий Вівторок в Україні став Днем святого Валентина в добрих справах. Ми кожного дня проявляємо любов і зізнаємося в коханні, але є день, коли ми святкуємо і нагадуємо про особливість цього прекрасного почуття. Так само і Щедрий Вівторок нагадує про головне — будь добрим завжди! Варто триматися разом, допомагати одне одному та проявляти любов, щоб зігріти і підсвітити світлом цю планету».

Поліна Нюхіна: «А ось через 5 років, Щедрий вівторок точно стане як Чорна п’ятниця. Коли кожний українець, відкриваючи смартфон у цей день, думатиме: «О, Всеукраїнський день добрих справ — треба поволонтерити, пожертвувати, підтримати».

Ольга Кудіненко: «Найбільше я хочу, щоб свій Щедрий Вівторок був в кожному місті, містечку й селі. Щоб люди могли легко і ефективно допомагати в тих сферах, які їх найбільше хвилюють. Я мрію про те, щоб Щедрий Вівторок створив традицію регулярної допомоги і день всеосяжної допомоги став повсякденним, а не особливим».

Щедрий Вівторок 2020 відбудеться вже зовсім скоро, отже, слідкуйте за новинами та долучайтесь до добрих справ вже зараз!
 

Долучитися!