Кейс: помилки та перемоги у підготовці до Щедрого Вівторка від «Перспективи 21.3»

Хто?

Перспектива 21.3 — це молода благодійна організація, яка захищає інтереси людей з порушеннями інтелектуального розвитку. Свою активну діяльність у якості БО вони розпочали у 2020 році, і зараз готуються до своєї першої участі у Щедрому Вівторку. 

Ми поспілкувались з менеджеркою з комунікацій та фандрейзингу Ольгою Соколовою про підготовку до Щедрого Вівторка, благодійність під час пандемії та про те, чим участь у Щедрому Вівторку корисна новоствореним благодійним організаціям. 

Перспектива 21.3 та #ЩедрийВівторок: як все почалося

Перспектива 21.3 саме як благодійна організація сформувалась тільки у 2020 році, тому більшість процесів лише почали будуватися цікаво було спробувати все. Про #ЩедрийВівторок ми дізналися тоді, коли навчалися у програмі управління благодійними фондами та зрозуміли, що теж хочемо долучитися. Рух вабив нас своїм ком’юніті, тими людьми, які й роблять подію знаковою та масштабною. 

Тому ми спробували долучитися ще у 2020 році та провели частину приготувань. Попри це нам все-таки не вистачило часу — потрібно було розпочинати підготовку раніше. Тож дедлайни ми, на жаль, проґавили.

Окремо хочеться відзначити ту підтримку, яку ми отримували від команди Щедрого Вівторка. Нам допомагали впродовж усієї підготовки. І не зважаючи на те, що ми не встигли з дедлайнами — усе одно розповіли про нашу організацію на свої сторінках. Це було дуже важливо для нас та показало, що коли ти стаєш частиною такої події — то не лишаєшся на самоті.

Оскільки попри наші сподівання Перспектива 21.3 не змогла взяти участь у Щедрому Вівторку 2020, долучитися до Щедрого Вівторка 2021 стало одним з пріоритетів.

#ЩедрийВівторок 2021 — цілі та плани

Цього року ми заздалегідь розпочали підготовку та плануємо освітлювати цю подію на своїх ресурсах, надихати наших підписників робити добрі справи цього дня та більше допомагати. 

До Щедрого Вівторка ми готуємо фандрейзингову кампанію, яка допоможе нам зібрати кошти на інформаційну кампанію, що відбудеться 21 березня та буде присвячена підтримці людей з синдромом дауна. 

Окрім збору коштів, сама участь у Щедрому Вівторку стала однією з наших стратегічних цілей. Для нас, як для молодої організації, дуже важливо стати частиною такої події. 

Більш того, завдяки комунікації про #ЩедрийВівторок ми хочемо показати, що ми не самі по собі — ми частина великого ком’юніті, яке займається благодійністю.

Чому саме #ЩедрийВівторок?

Ми вважаємо, що благодійність повинна бути частиною ідентифікації українців і радіємо, що з кожним роком все більше людей приєднуються до неї. #ЩедрийВівторок допомагає благодійності стати частиною життя суспільства та сприяє розвитку культури благодійності в Україні. 

Також #ЩедрийВівторок — це про масштаб. Ком’юніті людей, які роблять добро, стають помітними саме завдяки комунікаціям Щедрого Вівторка. 

Це благодійний ефект доміно — одне добро тягне за собою інше. Ми хочемо стати частиною цього, стати тими, хто потягне за собою інших.

Поради для організацій, які планують приєднатися

На власному досвіді підготовки до участі у Щедрому Вівторку, Ольга вивела ряд правил та порад для тих, хто тільки планує долучитися до цієї події.

  • Готуватися заздалегідь та вчасно. Адже пропускати дедлайни, коли частину підготовки вже проведено, — прикро.
  • Записувати всі ідеї, які приходять у голову впродовж року. Таким чином, коли прийде час обирати найкращі, у команди вже буде такий собі «‎банк» із різних варіантів.
  • Робити все на максимумі можливостей, проте не давати страху перешкодити. Краще зробити добро так, як дозволяють можливості команди та розповісти про нього, аніж постійно чекати кращих часів та не робити нічого. 
  • І головне — не боятися. Сміливо мріяти, планувати, пробувати нове та втілювати найрізноманітніші ідеї. І тоді все обов’язково вийде.

Долучитися!