Креативні способи допомоги від українців у часи війни

#ЩедрийВівторок не втомлюється повторювати, що допомагати можна різними креативними способами. І навіть зараз! Тобі може здаватися: «Навіщо щось видумувати? Просто збираєш кошти, донатиш, волонтериш. Всі й так знають, що це наближає нашу перемогу. Нумо до роботи!». Це все правда, але креативна складова та нестандартність — це спосіб привернути увагу, надихнути та зробити допомогу більш ефективною. 

Тож які креативні способи можуть бути? Ми зібрали кілька кейсів серед наших друзів та знайомих, щоб на прикладі звичайних людей показати — допомагати легко та цікаво.

Надавати послуги безкоштовно

Яскравий приклад такого проєкту — «Робота в тилу». На платформі розміщується інформація про людей, готових допомогти, і запити про допомогу чи волонтерство. 

Вважаєте, що у вас не вийде? На це в нас є приклад ініціативи, яку заснували дівчата в Києві — Beauty Against War. Тут майстри б’юті індустрії безоплатно надають послуги ВПО. Також можна залишити свій донейт для оплати послуги людині, яка цього потребує. 

Круто, чи не так?

Також, наприклад, дівчина з Києва організувала благодійний курс з макіяжу, а всі отримані кошти передала в Фонд «Повернись Живим». Загальна сума — майже 20 тисяч гривень! Уявляєш?

Збирати кошти в креативний спосіб

Може здатися, що так зможе зробити тільки Фонд Сергія Притули, виставивши на аукціон картину Марини Примаченко чи статуетку з Євробачення. 

Але це хибне враження! Наприклад, зараз чудово працює платформа NFT для продажу картин та ілюстрацій. Так українці можуть свій витвір, а зібрані кошти передати на благодійність.

Або, наприклад, студенти КПІ та компанія Rozetka запустили збір електронних сигарет для виготовлення бойових дронів. Колишній співробітник “Укроборонпрому” Максим Шеремет збирає мультикоптери для ЗСУ, а також робить для них системи скидання. Для цього він використовує літій-полімерні акумулятори із цигарок.  Принести використані електронні цигарки можна в київські магазини Rozetka.

Допомагати в певній ніші 

Допомога армії та гуманітарна підтримка мирного населення — фокус благодійності сьогодні. Це однозначно на часі. Але що робити, якщо відчуваєш бажання допомогти в нестандартних та менш популярних питаннях? Не стримувати себе!

Наприклад, дівчата заснували ініціативу, яка допомагає танцювальним студіям й надалі працювати, а дівчатам, які евакуювалися з гарячих точок — отримати танцювальний одяг та безкоштовний абонемент на заняття. Може здатися, що це не першочергова потреба, але це важливий внесок в психоемоційний стан ВПО.

Розіграти послуги за донат 

Бачиш купу зборів і не розумієш, як виокремити саме свій? Давай допоможемо!

Можна збирати гроші, а серед благодійників розігрувати послугу чи товар. Так у людей буде додаткова мотивація брати участь. 

Наприклад, фотограф з Києва збирала кошти, і потім розігрувала фотозйомку. Збір закрився дуже швидко, ми навіть не встигли взяти участь 🙂

Переконали тебе, що креативно допомагати — легко? 🙂 Якщо в тебе є класні приклади добрих справ — пиши нам, ми завжди раді поділитися надихаючими істоірями!

Долучитися!