Найчастіші запитання про #ЩедрийВівторок

Ми відповіли на найчістіші запитання про  #ЩедрийВівторок. Сподіваємось, тепер ти усе знаєш про всеукраїнський день добра!

Що таке #ЩедрийВівторок?

Це глобальний рух добрих справ, який відбудеться 30 листопада. Подія створена для поширення добра, підтримки та любові. #ЩедрийВівторок спрямований на залучення усіх, хто може і хоче допомогти, на об’єднання суспільства, бізнесу, некомерційних організацій та держави. Це глобальна ініціатива, до якої приєднались вже понад 150 країн світу.

Наша мета — створити світ, де щедрість лежить в основі суспільства, яке ми будуємо разом.

Хто це організовує?

#ЩедрийВівторок в Україні курується Zagoriy Foundation. Ініціаторами руху є Zagoriy Foundation, Благодійного фонду «Таблеточки», «Клубу Добродіїв», а також Українського форуму благодійників. Звісно, ми працюємо у партнерстві з глобальною мережею лідерів, партнерів, громад та щедрих людей. Україна вперше приєдналася до ініціативи 27 листопада 2018 року.

Коли відбувається #ЩедрийВівторок?

У 2021 році це 30 листопада.

Чому добрі справи треба робити саме в День добрих справ? Який в цьому сенс?

Добрі справи варто робити кожен день, але саме в #ЩедрийВівторок ми святкуємо те, що в нашому житті є добрі справи та ми розповідаємо про них. Це як День Народження Добра.

Хто може брати участь?

Усі охочі! Немає жодних обмежень, адже наша мета — об’єднати суспільство, незважаючи на карантин. #ЩедрийВівторок був створений широкою коаліцією партнерів, включаючи людей, сім’ї, некомерційні організації, школи, релігійні організації, малий бізнес та корпорації.

Як я можу взяти участь у #ЩедрийВівторок?

Участь у Щедрому Вівторку — це приєднання до глобального руху за добро. Існує так багато способів долучитися: фінансова допомога, волонтерство, донорство, поширення інформації, дарування власної експертизи та знань, віддавання речей чи книг. Більше способів можна знайти у нас на сайті в розділах «Долучитися» та «Блог».

Чи можу я взяти участь, якщо не маю змоги допомогти фінансово?

Так, звісно! Один з головних інструментів ХХІ століття — медіа. Ти можеш поширювати інформацію, розказувати своїм друзям про акції та збори коштів. Ти можеш стати волонтером та поділитися часом чи талантом. І також не забувай про донорство, адже це важлива складова благодійності.

Як вчинити, якщо я хочу робити добрі справи, але не знаю, з чого почати?

Порада: зайди на наш сайт, там є ідеї для добрих справ, конкретні приклади, що ти можеш зробити. 

Тобі слід визначитися, як саме ти хочеш допомагати: віддавати гроші на благодійність, волонтерити чи долучатися до активностей. Також слідкуй за нашими новинами в соціальних мережах, де ми постійно розказуємо, які добрі справи ти можеш зробити.

Що таке #ЩедрийВівторокДіти?

#ЩедрийВівторокДіти — ініціатива, спрямована на заохочення молодого покоління до добрих справ, адже ми розвиваємо культуру благодійності та прагнемо зробити її невід’ємною частиною життя кожного українця.
Як приєднатись дітям? Хочеш зробити добру справу, але не знаєш, яку? Читай за посиланням, як ти можеш допомогти.

Також слідкуй за нами в Тікток!

Як саме діти долучатимуться до Щедрого Вівторка?

Так само, як і дорослі. Якщо мова йде про  #ЩедрийВівторокДіти, то можна долучитися до активностей, які проходитимуть у школі, можна долучитись до активностей в соціальних мережах, які будуть інтегровувати та залучати дітей. Також вийшла стаття у нас на сайті, де ми розкажемо, як дітям та школам можна долучитися.

Як долучитися школам?

Усі відповіді ти знайдеш тут.

Як долучитися організаціям?

Усі відповіді ти знайдеш тут.

Як долучитись медіа?

Усі відповіді ти знайдеш тут.

Як долучитися бізнесу?

Усі відповіді ти знайдеш тут.

Які саме консультації може надавати бізнес некомерційним організаціям? Які теми найцікавіші для НДО?

Найчастіше — це комунікації, фандрейзинг та проектний менеджмент.

У нас є гарний партнер Pro Bono Club: вони спеціалізуються на тому, що колеги з бізнесу надають консультації тому, кому це потрібно.

Як можуть НДО взаємодіяти зі школами?

Тут декілька варіантів: можна зв’язуватися зі школами, пропонувати їм активності та робити спільні акції. Можна знайомити школи взагалі з діяльністю благодійних фондів, що вони роблять. Тим самим виконувати просвітницьку місію для того, щоб в дітей було розуміння про те, що робить благодійний сектор.

Як мені започаткувати рух добрих справ в моєму місті?

Якщо ти хочеш започаткувати рух добрих справ в своєму місті, будь ласка, напиши нам, ми розкажемо, що можна робити. Також ти можеш зареєструватися у нас на сайті, автоматично стати амбасадором добра.

Якщо у вас є питання чи вам є що додати — пишіть нам у соціальні мережі чи на пошту. Ми будемо дуже раді.

Які найпопулярніші теми проектів до Щедрого Вівторка?

Минулого року популярним було все, що пов’язано з онлайн-активностями. У чому секрет успіху? Варто вигадувати креативні форми допомоги: це може бути розіграш вашого мерчу за благодійний платіж, це може бути благодійний вечір онлайн, це може бути не безкоштовна лекція, зібрані кошти з якої підуть на благодійність.

Під час Щедрого Вівторка є популярним створювати колаборації між партнерами: це дає можливість взаємодіяти різним людям та зміцнювати зв’язки.

І більше креативу: креатив дуже добре працює в рамках Щедрого Вівторка.

Чи важливо, щоб проект був масштабним?

Це залежить від цілей, які ти перед собою ставиш. Якщо твоя ціль — привернути увагу всієї України до активності, тоді так, акція має бути масштабною. Але масштабність не завжди вимірюється  кількістю людей, як показує практика, масштабними стають новаторські, корисні та креативні проекти.

Три найуспішніші кейси для вас?

Це складне питання, адже все залежить від того, що вважати успіхом. Так, у нас є кейси, які запам’ятовуються через креатив, через активності. Наприклад, наші партнери Zdai Blood. Вони вже третій рік долучаються до ініціативи, а їх проект День донора — це продовження Щедрого Вівторка. Це круто, адже головна наша ціль — не просто зібрати гроші раз на рік, а розвивати звичку робити добрі, хоч і маленькі, справи  кожного дня.

Які ви бачите активності до Щедрого Вівторка під час карантину?

Загальна тенденція в тому, що люди переходять в онлайн. Ми помітили, що люди почали частіше відгукуватися на найбільш актуальні питання. Але зараз інтерес до вашої теми може знизитись. Що робити? Не втрачати фокус вашого проекту, працювати над своїми задачами далі, й рівень зацікавленості вирівняється.

Скільки партнерів ви плануєте залучити цього року?

У нас немає цього року кількісних показників, тільки якісні. Ми хочемо залучати партнерів, які будуть робити активності, які поділятимуть наші цінності. Ми не підтримуємо жалісливу благодійність, ми хочемо розвивати бажання долучитись Глобального руху добра.

Де шукати партнерів?

Одразу постав собі питання: яких і для чого? Багато залежить від того, які партнери тобі потрібні. Якщо це бізнес — варто влаштовувати певні активності та акції, які теоретично підходять цьому бізнесу. Це нормально, якщо тобі відмовляють, адже бізнес також має власні інтереси та цілі. Судячи з нашого досвіду, ти точно знайдеш своїх партнерів, але для цього треба постійно та систематично працювати.

Чи можу я використовувати лого та інші зображення у своїх соціальних мережах?

Так, усі зображення є доступними для використання і знаходяться тут.

Скільки людей працює в команді #ЩедрийВівторок?

Нас 7 🙂

Коли запустите реєстрацію на сайті?

Ти вже можеш зайти та побачити наш оновлений сайт з можливістю реєстрації та створення особистого кабінету.

Якщо у тебе є ще питання  —  пиши нам на [email protected]

Долучитися!