Партнери #ЩедрийВівторокДіти

#ЩедрийВівторокДіти — ініціатива в рамках руху #ЩедрийВівторок, направлена на розвиток культури благодійності серед дітей та молоді.

Партнери #ЩедрийВівторокДіти – це організації, які залучають до ініціативи навчальні заклади, освітян, а також спільноти активних дітей та молоді. Цього року партнерами є EdCamp Ukraine, фонд «Запорука», Всеукраїнський громадський центр «Волонтер», Українська Академія Лідерства та Українська Волонтерська Служба.

Давайте розглянемо активності кожного партнера детальніше.

EdCamp Ukraine

Діяльність EdCamp Ukraine базується на підтримці педагогів, формуванні спільноти освітян та професійному зростанню педагогів з усієї України.

В рамках ініціативи #ЩедрийВівторокДіти організація розробила посібник з благодійності «Уроки доброти: ідеї та поради на навчальний рік». Посібник створювала група експертів: фахівці EdCamp, Zagoriy Foundation, фонду Запорука, видавництва «Шкільний світ», а найголовніше – авторський колектив педагогів з різних куточків України. Книга була випущена в електронному вигляді. Посібник містить теоретичну інформацію стосовно історії благодійності, визначення ключових понять, основних форм благодійності та сфер допомоги, до яких можуть доєднатися діти та молодь.

Також посібник включає практичні поради, техніки та способи проведення благодійних ініціатив у дитячому колективі. Окрім цього, бонусними матеріалами є календар з різноманітними святами, до яких можна приурочити благодійні ініціативи, а також список надійних та прозорих благодійних організацій у різних регіонах України, яким можна допомагати.

Посібник допоможе навчальним закладам проводити для дітей уроки з благодійності та організувати благодійну ініціативу разом з дітьми протягом року.

Завантажити посібник можна за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1w4AXrC6so5Cth89QL9Bb47gGuiT87_yg

Благодійний фонд «Запорука»

Фонд Запорука допомагає важкохворим дітям-пацієнтам онколікарень національного та регіонального рівня. Організація є партнерами руху #ЩедрийВівторок з 2018 року. Від початку започаткування руху в Україні, фонд займався розвитком благодійності серед дітей та залученням навчальних закладів до руху.

Цього року, як і минулого, Запорука координує проведення конкурсу для навчальних закладів в рамках #ЩедрийВівторокДіти. У конкурсі можуть взяти участь будь-які навчальні заклади в Україні, які провели благодійні акції до Щедрого Вівторка та залучили до них дітей та молодь. Для участі потрібно поділитися результатами благодійної ініціативи у соціальних мережах, а також у спеціальній формі для учасників конкурсу. Найяскравіші ініціативи шляхом відкритого голосування отримують цінні призи. Окрім цього, передбачені нагородження за окремими номінаціями від партнерів конкурсу.

Зареєструватися для участі у конкурсі можна за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmcDpq54oJlohoMuvT4b1YuIHVFRg9JfjjKyAngjtoFcUEYw/viewform

Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»

Організація займається розробкою, організацією та проведенням тренінгів для підлітків та молоді з розвитку життєвих навичок та профілактики негативних явищ. 

Команда центру «Волонтер» в рамках руху #ЩедрийВівторокДіти розробили тренінгове заняття «Добрий урок» для учнівської та студентської молоді професійно-технічних навчальних закладів. Також команда розробити онлайн-курс для підлітків та молодих людей, які хочуть робити добрі справи і створювати благодійні ініціативи, “Стань видимим: #Щедрий Вівторок, аби підвищити готовність підлітків та молоді до ініціювання та впровадження власних добрих справ. Для учасників курсу перебачений телеграм-канал, де усіх підписників супроводжують ментори.

Молодь по завершенню онлайн-курсу має можливість реалізувати свої благодійні ініціативи, поділитися власними успіхами та отримати подарункові бокси.

Після завершення проєкту, центр «Волонтер» сформує  електронний журнал, у якому детально розповість про усіх, хто долучився до проєкту та реалізував свої благодійній ініціативи.

Усі підлітки та молоді люди від 14 до 25 років можуть доєднатися до проєкту організації, пройти онлайн-курс з благодійності за посиланням  https://givingtuesday.volunteer.kiev.ua та підписатися на телеграм-канал https://t.me/joinchat/ISdFpyR8vOQ5YWZi.  

Українська Академія Лідерства

Українська академія лідерства — це освітня платформа для молоді з формування лідерських якостей. Для залучення молоді до благодійності, організація запустила онлайн-марафон «ДоброДвіж» та перший в Україні телеграм-бот, який допомагає молоді легко знаходити можливості для волонтерства.

Для участі в марафоні потрібно зареєструватись у телеграм-боті, обрати з переліку одну або кілька справ та розповісти про здійснену справу у соцмережах, позначивши сторінку ДоброДвіжу. Серед добрих справ, які учасники можуть обрати для себе – взяти тварину з притулку, стати донором крові чи привезти продукти стареньким, та 50 інших варіантів добра. Зробити добру справу можна також і не виходячи з дому – наприклад, оцифрувати справи жертв концтаборів, пройти курс жестової мови або першої домедичної допомоги.  Усі добрі справи поділені на 6 тематичних категорій: “еко”, “онлайн”, “підсилення”, “місто”, “донейт”, “поділись”. 

Кожен віком від 14 до 25 років може взяти участь у марафоні. Для цього потрібно:
1) зареєструватись у телеграм-боті 

2) обрати з переліку одну або кілька справ та розповісти про свої успіхи у соцмережах, позначивши сторінку ДоброДвіжу

3) двіжувати: відвідувати онлайн та оффлайн заходи для учасників, а найактивніші отримають подарунки за свою активність.

Українська Волонтерська Служба

Проєкт Шкільні Агенти Волонтерства, який реалізовується Українською Волонтерською Службою, залучає учнів зі всієї країни до волонтерства. Молодь проводить Шкільні Уроки Волонтерства для однолітків, розповідаючи про принципи, сфери волонтерства та власний досвід.


До Щедрого Вівторка учасники проєкту долучаються, виконуючи акції зі чек-листа добрих справ. Більше того, волонтери проєкту кажуть, що будь-яка добра справа має поширюватись світом, тому долучають до організації друзів та однокласників.

Долучитися!