Як школам долучитися до Щедрого Вівторка в офлайн-форматі

Чудова нагода розповісти учням про різноманітні форми допомоги — це провести Уроки Доброти


1 грудня відбудеться Всеукраїнський день добрих справ. У #ЩедрийВівторок  пропонуємо провести незвичайні заняття у школах, на яких точно ніхто не буде сумувати! 

Україна вперше цього року офіційно приєдналась до глобального руху #ЩедрийВівторокДіти, головним партнером якого є благодійний фонд «Запорука». Діти вже не перший рік долучаються до Щедрого Вівторка: минулі роки школярі організовували ярмарки, аукціони, волонтерські проекти. Тож їхня ініціативність та добрі справи надихнули на впровадження окремого проекту #ЩедрийВівторокДіти.

Існує багато способів приєднатися до однієї з найдобріших подій року. Можна поширити інформацію про #ЩедрийВівторокДіти у соціальних мережах, долучитися до існуючої  благодійної акції або ж організувати власну.

Чудова нагода розповісти учням про різноманітні форми допомоги — це провести Уроки Доброти. Якщо цей процес проходитиме невимушено та цікаво, діти самі захочуть приєднуватися до благодійних акцій, будуть залучати своїх однокласників та друзів.

Уроки доброти для шкіл

Якими можуть бути “Уроки доброти” у школах

Залучай волонтерів, благодійні організації, показуй тематичні відеоролики, організовуй квести. Дітей потрібно зацікавити, найкраще це зробити в інтерактивній формі. Не забувай, що заняття можна проводити як в очному, так і в онлайн-форматі. 

  • Запропонуй учням розповісти історії з життя про добро, любов та хороші вчинки. Розкажи ситуації, в яких люди уважні одне до одного, допомагають іншим, піклуються та дбайливо ставляться до рідних і друзів.
  • Запроси волонтера від благодійної організації, яка опікується тваринами чи проведи урок самостійно на тему відповідального ставлення до чотирилапих. Розкажи дітям про ситуацію з безпритульними тваринами, про варіанти допомоги та яким має бути гарний господар для свого улюбленця. Для таких уроків створено тематичні мультфільми та навіть спеціальний посібник, який затвердили в Міністерстві освіти.
  • Влаштуй Уроки доброти, де учні дізнаються про важливість сортування відходів, як правильно здавати речі на переробку та життя у стилі Zero waste. Рекомендуємо прочитати корисну статтю «Речі на благодійність: чому важливо давати речам друге життя». Запропонуй учням провести один день дотримуючись екопорад та обговоріть результати на уроці. Запроси волонтера від екоорганізацій або ж проведи урок самостійно. 
  • Зареєструйся до #ЩедрийВівторокДіти та отримай відеоролики, де розповідається про різні форми благодійності. У зйомках взяли участь: реперка Alyona Alyona, співачка й акторка Анна Трінчер, актор театру і кіно Олександр Рудинський. Ці відео покликані надихнути школярів та показати реальні можливості для волонтерства.

Учні та вчителі можуть організувати у своєму навчальному закладі власну благодійну акцію. 

Але перед цим слід визначитися з метою: виріши разом з дітьми, кому ви плануєте допомогти. Наприклад, можна звернутися до благодійних фондів та запитати про їх потреби. 

Ось декілька ідей, як провести #ЩедрийВівторокДіти у школі та зібрати гроші на гарну справу:

Шкільний ярмарок

Це захід, в якому беруть участь не тільки діти, але й їх рідні. На ярмарок можна принести домашні страви за родинними рецептами, солодощі, книги, листівки із далеких країн, handmade-вироби тощо. По завершенню ярмарки підсумуй результати та розкажи, на що підуть зібрані кошти. Також корисно розповідати про перебіг ярмарки: які вироби були представлені, що стало найбільш популярним.

Варіанти збору коштів

Благодійний концерт чи спектакль

Такий захід вимагає підготовки. Тому слід запланувати його завчасно. Чудово, якщо вдасться залучити до участі не лише дітей, а й батьків та вчителів. Механіка заходу може бути такою: гості концерту роблять благодійний внесок за вхід.

Квест

Придумай цікаву історію, завдання та декорації, щоб залучити дітей до участі у квесті. Всі  учасники роблять невеликий внесок, наприклад, 10 гривень, а зібрані гроші йдуть на спільну благодійну мету.

Художня виставка

Запропонуй учням намалювати картину чи надрукувати фотографії, які були зроблені ними.  Влаштуй у школі виставку та зроби платний вхід або вкажи ціни на представлені роботи. Зібрані кошти підуть на благодійність.

Акція «Копійкові баталії»

Влаштуй змагання серед класів: хто швидше наповнить копійками трилітрові банки. Пам’ятай, що мільйонні пожертви збираються з невеликих сум. Кожна гривня — це внесок у велику справу.

Благодійна фотозона

Підготуй фотозону, де б школярі хотіли зробити світлину, щоб викласти фото в соціальні мережі. Запропонуй робити благодійний платіж, які потім можна віддати на добру справу.

Допомагати можна не тільки грошима, але й своїм часом, талантом та ідеями. Можна стати волонтером однієї із благодійних організацій чи допомагати тим, хто у цьому потребує.

Подарунки дітям

Запропонуй школярам підготувати подарунки дітям, які знаходяться у лікарні чи у дитячих будинках. Наприклад, це можуть бути вироби ручної роботи, улюблені книги, іграшки тощо. Збери посилку та відправ її поштою, чи приїдь познайомитися та подарувати гостинці особисто. Також можна влаштувати культурний вечір для школярів. Якщо це концерт чи вистава, запроси на неї дітей із дитячих будинків. Це чудова нагода поспілкуватися та подружитися. Про безкоштовні квитки можна домовитись з театром чи організаторами концерту, або ж залучити батьків та вчителів.

Благодійні організації до яких можна звернутися: фонд «Запорука», «Місто щасливих дітей», Фонд «Зміни одне життя—UA»

Допомога чотирилапим

Зв’яжися з притулком та дізнайся, що їм зараз необхідно: корм, ліки, посуд, іграшки, ковдри тощо та організуй збір необхідних речей. Влаштуй регулярні поїздки до одного із притулків, щоб діти познайомилися з підопічними, допомогли з вигулом, а також передати зібрані речі.

Також можна стати опікуном одного з підопічних, поки вони не знайдуть родину. Обери одного або й більше чотирилапих і щомісяця виділяй кошти на піклування про нього. В будь-який час клас може відвідати свого улюбленця, привести смачненьке та погуляти з ним. Опікуном можна бути не тільки домашніх, але й диких тварин. Наприклад, є притулки для ведмедиків, яких врятували від жорстокого поводження. Тепер вони живуть у спеціальних заповідниках. 

Притулки та благодійні організації до яких можна звернутися: Сіріус, Щасливий берег, WHITE ROCK Bear Shelter, Happy Paw, Gaia Animals, Хочу кота, Хочу собаку, Велике серце, Служба обліку та реєстрації тварин.

Приєднайся до екологічних заходів

Встанови разом з батьками у школі контейнери для роздільного збору сміття. Учні навчаться сортувати скло, папір, пластик, а зібрані кошти за здану вторсировину підуть на благодійність чи інші екоініціативи. Наприклад, учні та їх батьки можуть придбати саджанці та посадити дерева на території школи. Запропонуй дітям стати волонтерами екологічної організації та закликати приєднуватися друзів до суботників чи інших екологічних подій.

Екоорганізації до яких можна звернутися: Україна без сміття – навчальні постери, лекції, екоуроки, Екодія – громадська організація, яка об’єднує екоактивістів,  Батарейки, здавайтеся!, Kharkiv Zero Waste.

Допоможи стареньким

Зв’яжися з організацією, яка допомагає літнім людям та дізнайтесь, чим можна допомогти.

Наприклад, взяти участь в розвезенні продуктово-побутових пакетів, допомогти організувати захід чи просто приїхати та поспілкуватися з бабусями та дідусями.

Також можна піклуватися про літніх людей зі свого району чи будинку. Розкажи дітям, що вони можуть допомагати, роблячи звичайні буденні речі:  купити ліки, сходити за продуктами, вигуляти собаку, оплатити комунальні платежі або навіть навчити користуватися гаджетами.

Благодійні фонди до яких можна звернутися: Старенькі, Життєлюб, letshelp_together.

Обирай захід, який надихнув вас на добру справу та скоріше приєднуйся до #ЩедрийВівторокДіти. Чекаємо на твої великі історії!

Долучитись

Ще: