Як співпрацювати з медіа? Розповідає Юрій Марченко

Головний редактор видання Платформа Юрій Марченко (більше відомий як Юрий Кошмарченко) в рамках підготовки до Щедрого Вівторка дав п’ять порад благодійним проектам, як співпрацювати зі ЗМІ. Що робити, аби про вас захотіли написати усі? А ось що:

1. Розповідайте історії!

Зараз у світі такий шалений обіг інформації, що привернути увагу можна лише цікавою історією. «Допоможіть цьому песику, він добрий, ось рахунок, куди переказувати гроші», – це не працює. «Ми знайшли це кудлате диво, коли воно сиділо біля гастронома і сумно дивилося через скло на сосиски. В перші ж хвилини знайомства ми зрозуміли дві речі: цей собака неймовірно любить не тільки сосиски, а й коли йому чухають пузо. У притулку песик одразу…» І так далі. Аби захотіти допомогти, люди мають співпереживати.

2. Зачепіть мене!

Я журналіст. Кожного дня мені тільки на пошту приходить близько півсотні повідомлень. Лист із темою типу «Стартувала благодійна кампанія заради…» я просто проігнорую. Бо я не бачу тут історії. Приверніть увагу. Onuka зняла кліп на звалищі, щоб розповісти про проблеми переробки сміття – це історія. Британські школярі влаштували розпродаж вінілів, щоб допомогти Україні боротися з раком – історія. Люди можуть заходити на сторінку і цим майнити криптовалюту для благодійників – історія. Більш того, це все реальні історії!

3. Благодійникам варто усвідомити одну штуку – вони конкурують не між собою, вони конкурують з усім світом

За увагу, активність та гроші людей треба боротися не з іншими фондами та ініціативами, а зі смішними відео, походами в театр, дріманням на дивані, читанням книжки і безліччю інших речей. У світі не надто багато людей, які сидять і думають: «Так, я ж добрий, ось мої гроші, зараз піду шукати благодійний фонд, куди їх переказати». Зазвичай людина просто бачить або чує десь фразу, яка захоплює увагу, зацікавлюється історією – і вирішує допомогти, тобто стати її частиною.

4. Інфотейнмент переміг

Сьогодні уже мало дати людині важливу інформацію і сказати: ось, читай/дивись/слухай. Цю інформацію треба загорнути в цікаву обкладинку, незвичайну форму. Згадаймо один усім відомий приклад. Є надзвичайно важка хвороба, яка буквально ламає людину перед тим, як убити. Її неможливо зцілити. Зрозуміло, що тут немає місця для розваг, для гумору. Однак саме завдяки іронічному флешмобу IceBucketChallenge на дослідження та лікування бокового аміотрофічного склерозу перерахували сотні мільйонів доларів. Бо в цьому була історія. Історія про відомих людей, про естафету, про смішні відео, про причетність до добра.

5. Благодійники роблять неймовірні речі – це справжні герої

Однак у цьому героїзмі іноді треба зупинитись і придумати, як не тільки робити, а й розповідати про свої справи. Будьте не просто супергероєм, а супергероєм, який розповідає захопливі історії про власні подвиги, – тоді у вас точно все вийде!

Долучитися!