Як вигадувати креативнi iдеї? Розповідає Олександр Тодорчук

Як вигадувати креативні ідеї, що змінюють світ? 5 порад від Олександра Тодорчука.

П’ятьма найкориснішими порадами поділився Олександр Тодорчук – партнер і креативний директор Gres Todorchuk PR. Саме ця агенція запустила Музей новин та “Парк корупції”. Також Олександр – ініціатор та очільник всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals. У рамках підготовки до Щедрого Вівторка Олександр порадив благодійникам, як вигадувати креативні ідеї, що змінюють світ.

1. Завжди починайте з питання: який біль своєї аудиторії ви хочете вирішити?

І мова тут не про соціальну проблему, якою опікується ваша організація, а про людей, що братимуть участь в акції. Ви допоможете їм відчути себе потрібними? А може просто додасте трохи корисного фану? Спілкуйтеся зі своєю аудиторією – це допоможе зрозуміти потреби та бачення цих людей. Наш погляд на чиєсь життя часто помилковий, тому важливо практикувати емпатію та виходити “в поле”.

2. Коли вам потрібна гарна ідея – просто почніть її вигадувати

Візьміть аркуш і напишіть 50 ідей. Вам може бути незвично і навіть складно, але в якийсь момент механізми у вашій голові почнуть працювати у правильному руслі. Пам’ятайте, що світ змінюють вчасні, інколи контраверсійні ідеї, що побудовані на інсайті. Інсайт – це те, про що всі думають, але не говорять.

3. Креативність треба тренувати, мов м’язи

Ви ж не очікуєте перемоги на світовому чемпіонаті з бодібілдингу, проігнорувавши тренування в залі. От і з креативом так. З чого почати? По-перше, живіть насиченим життям і отримуйте максимум нових вражень. Чим ширший ваш світ, тим більше простору для ідей. По-друге, спілкуйтеся з людьми: таксистами, консьєржами, колегами. Існуючи в бульбашці, неможливо відчути потреби аудиторії. Також можете надихатися на різного роду порталах формату Pinterest, boredpanda, Designspiration, AdWeek тощо.

4. Аби генерувати ідеї ефективніше, використовуйте підхід “Так, і…”

Наприклад, вам пропонують вирушити на прогулянку до парку. Ви можете відповісти: «Добре, але зараз холодно», – і цим зруйнувати ідею та зламати комунікацію. А можете сказати: «Добре, і посидимо у кафе біля парку, бо зараз холодно», – і цим доповнити й трансформувати ідею. Цей підхід чудово працює в команді.

5. Благодійним організаціям варто усвідомити, що одних лише добрих намірів та актуальної проблематики недостатньо

– сьогодні вони конкурують (і не треба боятися цього слова) не лише між собою, але й з іншими продуктами. Людина може витратити 100 гривень на добрі справи або віднести їх у місцевий паб чи купити нові книжки. Креативні ідеї потрібні, аби залучити людей саме у ваш проект, виграти бій за їхню увагу.

Долучитися!