Як дітям та школам долучитися до благодійності

Навчальний рік вже розпочався, ти зустрінеш однокласників та здобуватимеш нові знання. Та чи можливо навчитись робити добрі справи? Окрім навчання, школа навчає нас комунікувати з суспільством, допомагати, співчувати та ставати гідним членом соціуму.

Благодійність — це не тільки про фінанси, але й про допомогу талантом та залучення часом. Впевнені, що розвиток культури благодійності серед молоді — це важливо.

Як школи можуть посприяти розвитку культури благодійності серед дітей?

Ініціюй «Уроки доброти»

Якщо хочеш поширювати інформацію про благодійність, #ЩедрийВівторокДіти та добрі справи, то запропонуй у  своїй школі провести «Уроки доброти».  . 

Якщо ти не впевнений, як саме провести «уроки доброти», заповнюй форму, тобі надішлють інструкцію та приблизний план уроку!

Ініціюй проведення еко-активностей

Ти точно знаєш, як важливо свідомо ставитися до екологічної ситуації у світі та піклуватися про Землю. Але ще важливіше починати з маленьких кроків — з себе. 

Ти можеш почати сортувати сміття вдома, розказати батькам, чому це важливо. Одна з найбільших станцій переробки сміття — Україна без сміття. Також на сторінці можна знайти корисну інформацію щодо сортування та переробки відходів.

«Україна без сміття» має освітні проекти: вони проводять екскурсії для дорослих та дітей на станції переробки та відвідують навчальні заклади з лекціями про переробку відходів. «Україна без сміття» розробляє інформаційні плакати,які допоможуть залучити учнів до еко-активностей.

Організуй шкільний ярмарок

Якщо ви класом/школою хочете допомогти фінансово — організовуй шкільний ярмарок, де можна продавати вироби, які ви з однокласниками зробили власноруч чи домашню випічку. Обрати можна будь-яку тематику для ярмарку. А отримані кошти передати благодійному фонду чи громадській організації. 

Якщо ти школяр, ти теж можеш ініціювати ярмарок! Поділися з однокласниками та з вчителями своєю ідеєю та розпочни добру справу самостійно.

Але що робити, якщо ви навчаєтесь онлайн? Організуйте онлайн-збір чи перенести ярмарку в інтернет-простір! Ми вважаємо, що тут немає обмежень для вашої фантазії.

А як ти можеш приєднатися, якщо ти школяр і хочеш зробити щось самостійно?

Віддай речі на благодійність

У кожного з нас вдома є речі, які нам не подобаються, з яких ми виросли чи які нам не потрібні. Але ці речі можуть допомогти комусь іншому. Замість того, щоб викидати, можна віддати їх тим, хто цього більше потребує. Куди? Наприклад, благодійний магазин Ласка, якщо живеш в Києві, благодійна організація «Карітас» чи Банк речей Товариства Червоного Хреста в Україні. Пишіть нам інші місця по Україні і ми доповнимо список.

Допоможи близьким

Це може здатися незначним внеском, але допомога конкретній людині, яка цього потребує, теж складає значну частину благодійності. Це дає людям відчуття того, що вони не самотні. Ти можеш допомогти часом та власними силами: донести продукти з магазину, влаштувати прибирання чи зробити щось корисне своїми руками. Просто спитай, чого саме потребує людина, а можливість допомогти обов’язково з’явиться!

Створити власний проект

Якщо в тебе є ідеї для власного проекту — не стримуй себе! Продумай, яку проблему твій проект вирішуватиме та що саме ти будеш робити, розкажи ідею своїм друзям та знаходь однодумців. Якщо ти отримав достатньої підтримки серед знайомих, шукай її в Інтернеті: створюй сторінки в соціальних мережах під проект та поширюй інформацію. Ми впевнені, що в тебе все вийде. А на нашому сайті ти знайдеш багато корисних статей: наприклад, як вести соціальні мережі.

Вислови доброту словами

Іноді людям потрібна проста підтримка словом. Можна почати з одного листа тому, у кого зараз поганий настрій, потім поділись ідеєю з друзями, пишіть такі листи між собою та тим, кому потрібна підтримка. Ми забуваємо, як важлива іноді буває людська підтримка.

Впевнені, що разом ми можемо більше допомагати, підтримувати та робити добрі справи. Починай з себе та долучай друзів і близьких! Тегай нас у соціальних мережах, ми дуже хочемо дізнатися про добрі справи, які ви робите.

Долучитись

Ще: