Як стати успішним фандрейзером для організації

Коли у вас вийде зібрати гроші, у вашому життя з’явиться на одну цінну емоцію більше.

Успіх кампанії під час фандрейзингового марафону залежить від людей, які допомагають збирати кошти. Оля Руднєва дала поради юному фандрейзеру.

Юному фандрайзеру, який міняє світ на краще:

1. Виберіть той проект, чиї цінності ви розділяєте. Якщо проект вибрали за вас, і ви в нього не вірите, відмовтесь від участі. Краще пропустити одну добру справу, ніж взяти єдиний раз участь в тому, у що ви не вірите;

2. Дізнайтесь більше про проект/людину, на кого ви збираєте гроші. Якщо не можете особисто зустрітись, проведіть час в інтернеті, вивчаючи цю історію або подібні;

3. Будьте готові до того, що збір грошей потребуватиме вашої включеності. Гроші не з’являться на вашому акаунті тільки тому, що ви робите правильну справу в компанії правильних людей;

4. Будьте готові до того, що вам потрібно буде писати про це в ФБ, звертатись з особистими проханнями, дякувати людям, які вас підтримали.

Якщо ви вибрали проект, і вирішили стати фандрейзером:

1. Оцініть реальну суму, яку ви можете зібрати. Краще поставити суму менше, і якщо вона швидко збереться, підвищити її. Збільшені суми та зібрані кошти – додатковий і дуже позитивний інформаційний привід;

2. Заплануйте 1-2 пости в тиждень на ФБ, в яких будете розповідати:

  • про саму проблему і чому ви її обрали з різних сторін
  • про свої складнощі на шляху досягнення успіхів
  • про свої досягнення в обраному челенджі

Міняйте тональність постів від зворушливих до смішних. Обов’язково постарайтесь написати пост про те, який непростий ваш шлях у досягненні поставленої цілі. Позитивний контент знаходить велику віддачу. Старайтесь уникати докорів і порівнянь (наприклад, ваша ранкова чашка кави коштувала стільки-то, а ці гроші можуть врятувати життя. Це дешева маніпуляція, вона не працює).

3. Пам’ятайте про те, що кожен ваш пост на тему вашого челенджу має закінчуватись закликом підтримати збір коштів.

4. Найкраще будуть перечисляти гроші одразу після оголошення про те, що ви збираєте кошти, та після того, як ви закінчите свій челендж. Не забудьте фото і звіт про те, що ви досягнули поставленого результату челенджу, супроводити проханням підтримати ваш проект.

5. В ідеалі – зробити фото, на якому буде адреса вашого проекту на УББ (старайтесь міняти фотографії під постами. Якщо люди бачать одне і те ж фото, то схильні пролистувати, так сприймають це як старий контент).

6. Пости з проханнями підтримати проект краще публікувати на початку та всередині місяця (за нашими спостереженнями люди прив’язані до виплат зарплат)

7. Окрм постів у ФБ, вам потрібно звернутись до людей, які, на вашу думку, можуть підтримати вас особисто. Підготуйте лист-звернення і відправте вашим друзям та колегам.

8. Якщо в період збору коштів у вас буде день народження, ви можете звернутись до друзів в ФБ з проханням зробити благодійний платіж замість подарунку на день народження.

9. В пості просіть не лише гроші, а й репост. Підкреслюйте той факт, що репост та поширення інформації так само важливі, як і фінансова підтримка проекту. Попросіть ваших друзів зробити не просто репост, а написати окремий пост про підтримку вас і вашої ініціативи.

10. Не забувайте дякувати людям, які підтримали вас особисто, навіть якщо сума незначна. Старайтесь відповідати на всі коментарі до вашого посту, які стосуються збору коштів.

Інструкція для фандрейзера в pdf форматі.

І наостанок:

НЕ СОРОМТЕСЬ ПРОСИТИ ГРОШІ НА ПРОЕКТ. ВИ НЕ ПРОСИТЕ ГРОШІ СОБІ НА ТУФЛІ.

НЕ ЗАСМУЧУЙТЕСЬ, ЯКЩО ВИ НЕ ОТРИМАЄТЕ ГРОШІ АБО ПІДТРИМКУ. ЦЕ НІЯК НЕ ПОВ’ЯЗАНО ЗІ СТАВЛЕННЯМ ДО ВАС.

КОЛИ У ВАС ВИЙДЕ ЗІБРАТИ ГРОШІ, У ВАШОМУ ЖИТТЯ З’ЯВИТЬСЯ НА ОДНУ ЦІННУ ЕМОЦІЮ БІЛЬШЕ.

РЯТУВАТИ ЖИТТЯ – ЦЕ КРУТО 🙂

УСПІХІВ!

P.S. Дуже дякуємо Олі Рудневій за чудову інструкцію до дії!

Долучитись

Ще: